Hakkımızda

Günümüzde kolonya üreticileri denildiğinde akla ilk gelen markalar arasında yer alan Selin Kolonya, geçmişten günümüze kadar, kolonyaları ile tüketicilerle buluşmaya devam ediyor. Kökleri 1900’lü yıllara kadar dayanan marka, İzmir’in diplomalı ilk eczacılarından Süleyman Ferit Eczacıbaşı ile tarihi Şifa Eczanesi’nde Altın Damlası Kolonyası ile başladığı serüvenini yelpazesine yeni kokular ekleyerek sürdürmektedir.

1980 yılına gelindiğinde gür akan su anlamına gelen “Selin” adıyla kolonya imal etmeye devam eden Eczacıbaşı, kendine has kokusu olan, keskin ve ferahlatıcı limon kolonyasını kullanıcılar ile buluşturur. Geleneksel limon kolonyasını kendi uzmanlığında üretip, ferahlığı canlandırıcı etkisiyle birleştirir.

2013 yılından itibaren portföyüne yeni kokular ekleyerek hem talepleri hem de beklentileri karşılar. Güzel ve hoş kokusuyla bilinen lavanta kolonyası tüketiciler ile buluşur.

2015 yılında parfümlü kolonyalar ile ürün çeşitliliğini artırır. Farklı kokulardan elde edilen kolonyalar, taze ve kalıcı kokuları ile yepyeni bir deneyim sunar. Farklı tasarım ve boyutlardaki şişeri ile, evden işe ve okula kadar her yerde kullanılabilir. Selin Kolonya, yılların verdiği tecrübeyi kullanarak kullanıcılara farklı kokular deneyimleme imkanı sunar.

Portföyünü 2017 yılında Hanımeli, Ardıç, Mavi Ladin ve Bahçe Gülü kolonyaları ile taçlandırır. Hayatın içerisinden farklı, canlandırıcı ve ferahlatıcı kokuları ile etrafa hoş kokular yayarken serinletir. 80° alkol oranı ile güvenilir hijyen sağlar. Selin Kolonya, cilt dostu ürünleri ile kullanıcılarını memnun etmeye yönelik çalışmalar yapar. 2020 yılında inovatif yaklaşımla hareket ederek Selin Nemlendiricili Limon Kolonyasını lanse eder. Çok fazla el yıkamak ve dezenfekte etmekten dolayı oluşan kuruluğa çözüm sunar, elleri nemlendirerek korur. Nemlendirici formüllü ürünler hijyen sağlarken ellerin kurumasının önüne geçer. Geçmişten bu yana ürünleri ile ses getiren Selin Kolonya, uzmanlığını ve tecrübesini kullanıcı dostu kolonya çeşitleri ile gösterir ve zengin ürün yelpazesi ile beğeni kazanmaya devam eder.